sjjmJoš od utemeljenja Udruge “Hinko Freund”, prije 13 godina, sanjamo o organiziranju nacionalne konferencije na kojoj će ljudi koji mucaju biti domaćini, gdje ce se oni osjećati najvažnijima i biti slobodni u ugodnom i prijateljskom ambijentu govoriti, neovisno o tečnosti njihova govora, ne brinući o reakciji drugih na njihovo mucanje, gdje će upoznati druge s kojima dijele sličnu svakodnevicu i gdje će oni moći postaviti stručnjacima mnoga pitanja o mucanju...

Zato mi je izuzetno drago što je došao i taj trenutak da vas mogu pozvati na našu prvu konferenciju, sa željom da ovo bude tek prva u nizu naših redovitih nacionalnih skupova.

Želja nam je okupljati ljude koji mucaju svih životnih dobi i bez obzira jesu li ili nisu ili koju su vrstu terapije prošli, njihove obitelji, logopede i druge stručnjake koji pridonose kvalitetnijoj dijagnostici, terapiji i vrednovanju terapija mucanja. Naši skupovi bit će namijenjeni prvenstveno osobama koje mucaju i roditeljima djece koja mucaju, ali i svima koji žele i mogu pridonijeti kvaliteti života i komunikacije onih koji mucaju.

Zahvaljujući pomoći Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva na ovogodišnju konferenciju dovodimo jednog od vodećih svjetskih autoriteta u području mucanja, znanstvenika i autora brojnih terapija, prof. dr. sc. Marka Onslowa. Našem pozivu odazvali su se predstavnici mnogih ustanova i organizacija koje mogu doprinijeti boljitku osoba koje mucaju u našoj zemlji. Posebno nam je drago da je i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta prepoznalo vrijednost ovog skupa te pristalo biti nam pokrovitelj.  U organizaciji nam pomažu i naši sponzori, na čemu smo im od srca zahvalni.

No, naša konferencija neće ostvariti svoj cilj bez svih vas, ljudi koji mucaju, roditelja i stručnjaka, koji ćete svojim prisustvom i sudjelovanjem u diskusijama omogućiti da u subotu u Klinici za dječje bolesti Zagreb započne jedno veliko zajedništvo za dobrobit ljudi koji mucaju. Zato, pogledajte program, prijavite se i pridružite nam se!

dr. sc. Suzana Jelčić Jakšić,
logoped i osoba koja muca,
predsjednica Udruge "Hinko Freund"

POD POKROVITELJSTVOM MINISTARSTVA ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I SPORTA I MINISTARSTVA ZDRAVLJA